روش شستشوی کاغذ دیواری

مهم ترین مساله ای که باید در نظر داشته باشید این است که قبل از خرید کاغذ دیواری و یا نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار به علائم استانداردی که بر روی پشت رول های کاغذ دیواری درج شده است توجه نمایید.

اکثر کاغذ دیواریهای موجود در بازار ایران معمولا قبل شستشو هستند ولی با توجه علامت پشت رول کاغذ دیواری به بسته بندی های مقاوم در برابر رطوبت، قابل شستشو و قابلیت شستشوی بالا تقسیم می شوند.

با توجه به اینکه کاغذ دیواری انواع جنسف ضخامت و گراماژهای مختلفی دارد، شستشوی آن نیز بسته به مواد به کار رفته متفاوت است. برای آگاهی خریداران کاغذ دیواری، نکاتی که برای مراقبت و نگهداری از کاغذ دیواری منزل و محل کار لازم است بدانید را توضیح داده ایم.

گرد و خاک و لکه ها را حتی الامکان زود به زود از روی کاغذ دیواری پاک کنید. از اب گرمف صابون و اسفنج برای شستشو استفاده کنید. تا جایی که ممکن است از آب کمتری برای شستشو استفاده کنید تا کاغذ دیواری باز روی دیوار بلند نشود.

استفاده از مواد شیمیایی روش شستشوی کاغذ دیواری

از سفید کننده (وایتکس) و سایر مواد شوینده دارای ترکیبات دارای کلر استفاده نکنید. برای آبکشی روی کاغذ دیواری از اسفنج نرم و خشک استفاده کنید.

کاغذ دیواری های وینیلی و یا کاغذ دیواری های اکریلیک که در برابر شستشو مقاوم تر هستند، باید با استفاده از صابون و آب گرم شسته شوند برای لکه های سخت نیز می توان از مواد شوینده ملایم و یا الکل استفاده کرد.

اسکاچ های زیر یا سیم های فلزی، پودرها و حلال های قوی مانند آستون، برای شستشو مناسب نیستند. پس از شستشوی کاغذ دیواری، آن را با دستمال کتان تمیز خشک نمایید.

از سایس بیش از حد لکه های مقاوم دست بردارید، ممکن است به کاغذ دیواری صدمه بزند. فراموش نکنید که از سمت بالای دیوار به پایین شستشو را انجام دهید.

پرت کاغذ دیواری های موقع نصب را نگهدارید که اگر قسمتی از کاغذ دیواری آسیب دید علاوه بر اینکه ممکن است طرح کاغذ دیواری شما موجود نباشد از پرداخت هزینه دوباره خرید کاغذ دیواری جلوگیری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *