زیرسازی کاغذ دیواری

در مقاله زیر به اختصار به شرایطی که نیاز به اجرای زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری می باشد اشاره می کنیم.

اگر در حال حاضر منزل شما دارای کاغذ دیواری است و به دلیل کهنه شدن، خرابی، تغییر مد و دکوراسیون منزلتان یا دلایل دیگر نیاز به نصب کاغذ دیواری جدید می باشد حتما می بایستی کاغذ دیواری قدیمی از روی دیوار کنده شود.

روش کندن کاغذ دیواری از روی دیوار که در ادامه مطالب دیگر سایت در مورد آن صحیت کرده ایم یا توسط خود شما و یا پیمانکار نصاب کاغذ دیواری انجام می شود. در صورت انجام کار توسط نصاب هزینه آن حدا از نصب کاغذ دیواری محاسبه می شود.

قطعا پس از کندن کاغذها از روی دیوار اثر چسب و لایه پشت کاغذ دیواری بر روی دیوار می ماند. این لایه باید توسط کاردک و سمباده از روی دیوار پاک و جاهایی که دارای خلل و فرج است با بتونه پر شود.

در مواقعی هم ممکن است که دیوارهای ساختمان بر اثر خشک شدن گچ و یا نشست دارای ترک شود. این ترک ها می بایست حتما قبل از نصب کاغذ دیواری پر شود. همچنین به دلیل رطوبت و یا تمیز نبودن زیر کار قبل از نقاشی ساختمان گچ و یا زنگ به اصطلاع تبله شده باشد که در این صورت هم نیاز به زیرسازی می باشد.

در تمام مراحل فوق نصاب موظف است که برای بهتر شدن کار خود و خریدار کاغذ دیواری محل هایی که نیاز به زیرسازی کاغذ دیواری می باشد را برای کارفرما مشخص و برای انجام زیرسازی به توافق برسند. اگر در قسمت هایی از دیوار لکه های زرد و یا سیاه رنگ وجود دارد ابتدا با رنگ سفید رقیق دیوار را رنگ نمایید. زیرا پس از چسباندن کاغذ دیواری این لکه ها مشخص خواهند شد.

زمان مورد نیاز زیرسازی کاغذ ذیواری بستگی به مقدار سطح مورد نیاز زیرسازی دارد. معمولا این مدت بیش از یک روز نمی باشد. زیرسازی می تواند هم توسط نصاب کاغذ دیواری انجام شود و هم توسط نقاش ساختمان، اما انجام این کار بر عهده نصاب کاغذ دیواری باشد بهتر است.

هزینه زیرسازی کاغذ دیواری هم مانند زمان آن به مقدار زیرسازی ارتباط دارد. پیشنهاد می شود که حتما قبل از ورود نصاب کاغذ دیواری به محل نصب، مکان مورد نظر را بازدید کند و نیز توافقات زمانی و ریالی زیرسازی کاغذ دیواری صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *