کاغذ دیواری و پارکت کلاسیک یا مدرن؟

نقش کاغذ دیواری و پارکت در زیبایی دکوراسیون داخلی بی دلیل است و تا کنون نیز هیچ دیوارپوش و کفپوش دیگری ابداع و تولید نشده است که تا این حد زیبایی را برای دیوار و کف ساختمان به وجود آورد. در بیشتر ساختمان ها هر دو کاغذ دیواری و پارکت در کنار هم خریداری و مورد استفاده قرار می گیرند که ترکیب بسیار زیبایی را نیز به وجود می اورند.

کاغذ دیواری و پارکت به طور کلی و از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته گوناگون تقسیم بندی می شوند که یک دسته از آن ها پارکت و کاغذ دیواری های کلاسیک و دسته دیگر کاغذ دیواری و پارکت مدرن می باشد.

اما سوالی که همواره مطرح است این سوال می باشد که کاغذ دیواری و پارکت مدرن و کلاسیک را برای برای دکوراسیون داخلی خریداری کنیم؟ برای خرید کاغذ دیواری و پارکت می توان به سلیقه و علاقه خود به این سبک ها کمک گرفته و یا به تناسب آن ها با دکوراسیون توجه نمود.

انتخاب کاغذ دیواری و پارکت براساس سلیقه

یکی از روش هاییی که همواره برای خرید کاغ دیواری و پارکت انتخاب می کنند انتخاب طرح کاغذ دیواری ها و همچنین پارکت ها به صورت سلیقه ای می باشد که این سلیقه مشکلاتی را ممکن است برای خریدار به وجود آورد.

سلیقه ای عمل کردن در انتخاب کاغذ دیواری و پارکت باعث می شود تا شما بدون اینکه تخصصی داشته باشید کاغذ دیواری و یا پارکتی را انتخاب کنید که طرح آن چندان مناسب دکوراسیون و فضای موجود نباشد.

ممکن است شما به یک کاغذ دیواری و پارکت و کاغذ دیواری سه یعدی و پوستر دیواری سه بعدی سبک کلاسیک علاقه نشان دهید اما دکوراسیون شما مدرن باشد که در این صورت عدم تناسب به وجود آکده در طرح ها می تواند جلوه ظاهری بدی را به وجود. برای انتخاب کاغذ دیواری و پارکت باید افرادی نظر بدهند که صلاحیت و تخصص کافی و لازم را در این زمینه داشته باشند تا بتوانید یک تناسب بسیار خوب را میان این دو به وجود آورید.

انتخاب کاغذی دیواری و پارکت بر اساس نظر کارشناسان

بهترین روشی که می توان برای خرید کاغذ دیواری و پارکت انتخاب نمود و تناسب بسیار خوبی را نیز میان دکور و این دو دیوار پوش و کفپوش نیز به وجود آورد بهره مندی از نظر کارشناسان و متخصصین اهل فن می باشد.

کارشناسان با تجربه متناسب با دکور شما که می تواند مدرن باشد یا کلاسیک بهترین و مناسب ترین طرح را به شما معرفی خواهند کرد. ممکن است حتی با دکوراسیون کلاسیک و یا مدرن شما تنها یک مدل کاغذ دیواری و یا پارکت و همچنین کاغذ دیواری سه بعدی و پوستر دیواری سه بعدی مناسب و ایده آل باشد که کارشناس با بررسی فضای موجود و در کنار هم قرار دادن فاکتورهای مختلف بهترین طرح را به شما معرفی خواهد کرد.

رنگ کاغذ دیواری و پارکت مدرن و کلاسیم بسیار حائز اهمیت است

در بالا به طرح های کاغذ دیواری مدرن و کلاسیک اشاره شد اما به رنگ به کار رفته بر روی آن ها اشاره ای نشد که البته از موارد بسیار مهم نیز محصو می شود. رنگ به کار رفته بر روی کاغذ دیواری و پارکت را باید بر چه اساسی انتخاب نمود؟ برای اینکه به توان رنگ مناسب را برای کاغذ دیواری و پارکت انتخاب نمود باید به میزان نور موجود در محیط توجه کرده و بر اساس آن از میان رنگ های روشن و یا رنگ های تیره رنگ مناسب را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.

در فضاهایی که میزان نور کافی نیست و محیط با توجه به کمبود نور تاریک می باشد باید از پارکت و به خصوص کاغذ دیواری هایی استفاده شود که رنگ روشن دارند زیرا می توانند کمبود نور را تا حدی جبران کنند.

اما فضاهایی که میزان نور کافی را دریافغت می کنند و نور گیر خوبی دارند برای استفاده از هر کاغذ دیواری و پارکت با هر رنگی مناسب هستند و محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *