موکت یک نوع کف‌پوش است. این محصول از مواد اکریلیک و پلی پروپیلن و پلی استر یا ترکیبی از آنها ساخته می‌شود. کلمه موکت وام‌واژه‌ای از زبان فرانسوی است. این کلمه که در فرانسوی Moquette نوشته می‌شود در اصل نوعی فرش کرک‌دار و پشمی یا از الیافی پشم گونه بود.

از موکت می‌توان هم به عنوان یک پوشش استفاده نمود و هم به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی. موکت به عنوان پوشش کف اتاق و راه‌رو در ساختمان، اتومبیل، هواپیما، قطار و سایر وسائل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس الیاف موکت

۱- پلی آمید : این جنس از الیاف بهترین گزینه در بین نخ های مورد استفاده برای تولید موکت میباشد. در زیر ویژگی های این الیاف را میتوانید بررسی کنید. موکت های مجموعه اداری معمولاً دارای الیاف پلی آمید می باشند.تنها نکته منفی این نوع الیاف تولید الکتریسیته ساکن می ­باشد که آن نیز با استفاده از مواد شیمیایی و فرآیند مخصوص، به حداقل ممکن کاهش پیدا می­کند.

۲- پلی استر : پلی­ استر ضد حساسیت است، در برابر رطوبت، بید و کپک­ زدن مقاوم و ارزان­تر از پشم و نایلون می­باشد. تا زمانی که آنرا با نایلون مقایسه نکنیم، انعطاف­ پذیری و مقاومت خوبی در برابر لکه دارد.

۳- پلی پروپیلن : این الیاف حالت ارتجاعی ضعیفی دارند. مدل های موکت ارزان­ از این الیاف می­ باشند. جنس پلی پروپلین دارای قابلیت­ های مقاومت در برابر آب و رطوبت، لکه، فشار زیاد و الکتریسیته ساکن می­ باشد.

۴- الیاف پشم : نرمی و احساس خوبی که این نوع الیاف به شما می­ دهند، بی همتاست. حتی بهترین الیاف تولیدی نیز نمی­ توانند تمام خصوصیت­ ها و مزایای پشم را درخود جای دهند. گرانترین و بهترین الیاف تولیدی برای موکت، از پشم تولید می­ شوند. الیاف آن دسته از مدل های موکت هتلی که طراحی اختصاصی میشوند اغلب از این نوع الیاف هستند.

بازرگای نصرالهی با تونع بالای موکت هایی که برای فربوش دارد خیال شمارا بابت انتخاب و خرید راحت می کند.

موکت

موکت بابل
موکت